Tatry

Ssponsorami złazu była Gmina Dobczyce i Starostwo Powiatowe w Myślenicach. Zresztą tak jest w każdym roku.

Zakończenie sezonu turystycznego PTTK Oddział w Dobczycach to nie lada gratka dla dzieci i młodzieży wraz z rodzicami i wyzwanie dla organizatora czyli Klubu Przewodników PTTK Oddział w Dobczycach.
 
Te złazy turystyczne zawsze odbywały się gdzieś w górach, na szlaku turystycznym lub w schroniskach (zeszły rok 2016 był pod tym względem wyjątkowy, gdyż pogoda popsuła nam plany).
 
Tym razem ekipa w klubie ustaliła, że zakończenie odbędzie się w schronisku na Starych Wierchach.
Jak ustalono - tak też się stało, a że byli w naszych szeregach zarówno 4-5 latkowie jak i osoby ponad 60-tkę to trasa z Rdzawki była celowo wybrana - gdyż jest to najbardziej łagodne podejście do schroniska.
 
Liczebność uczestników nas przerosła - (mała poprawka - już tak liczne zakończenia były ale trochę dawno i stąd moja uwaga).
Zapisanych i planowanych to 140 osób, z tego jeden pełny autokar + osoby swoimi samochodami - to uczestnicy ze szkoły w Brzączowicach - zresztą jak zawsze liczni.
 
Ostatecznie okazało się, że uczestników było ponad 105 (wraz z dorosłymi).
 Pogodę śledzili wszyscy (a szczególnie Grzesiek, zresztą naleśniki, które zamówił wszystkich nas intrygowały, szczególnie, że były podobno - bo ja cukrzyk więc tylko spróbowałem - z pyszną śmietaną i jagodami) bo wiadomo było wszem i wobec, że najlepiej z nią (z pogodą) nie będzie.
Nie było jednak tak strasznie. Dużo błota (na szlaku prawie tak zawsze po wcześniejszych opadach) ale nie padało. Ktoś w autobusie w drodze powrotnej mówł, że "lało". Ja wiem, że kropił deszczyk lub może nawet powiem, że mrzył - cokolwiek to znaczy.
 
Ale sami zobaczcie na zdjęciach Marysi, Marka (link do galerii) i moich (link do galerii).
 

Galeria zdjęć umieszczona na stronie SP Brzączowic. 

Skatalogowany spis wyjazdów na zakończenie sezonu.


2015 - Śnieżnica - (może ktoś dostarczy zdjęcia)
2012.09-30 - Śnieżnica - zakończenie sezonu turystycznego
2011.09.25 - Śnieżnica.
2009.09.27 - Kudłacze (śliczna pogoda).

Kontakt

PTTK Oddział w Dobczycach
32-410 Dobczyce ul. Podgórska 1 
tel. 12 271-11-76; 505 451 570
WWW: pttk.dobczyce.pl, zamek.dobczyce.pl
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
webmaster: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

informacja

Szanowni Państwo powstała z przyczyn bezpieczeństwa nowa strona PTTK Oddział Dobczyce, zmienił się też szablon naszej strony i w związku z tym bardzo proszę o ew. uwagi dotyczące estetyki strony jak i jej funkcjonalności. Wszystkie informacje są skatalogowane w MENU górnym.

Polecamy

zamek dobczyce zamki gotyckie logo zamki.res.pl wirtualny zamek