Tatry

 
Od kilku już lat wycieczkę na rozpoczęcie sezonu turystycznego Klub Przewodników im. Władysława Kowalskiego organizuje wcześniej, bo 3 maja uroczystości SA na wzgórzu zamkowym i organizatorzy musieli by się rozklonować, żeby wszystkiemu podołać.

Dawno już na Starych Wierchach nie byliśmy, a pogoda tylko na nas czekała, szliśmy wabieni ciszą i nadzieją na zobaczenie krokusów. Krokusy – a juści – były, ale tłumy wyruszyły wesołych turystów na poszukiwanie. Super, że ludzie wstają sprzed telewizora i chcą pobyć na szlaku.

Spotykamy tłumy na szlaku, ale to nic.

Wychodzimy z Rdzawki, trochę błota, ale nikomu to nie przeszkadza.

Paweł sunie do przodu, a tyły zamyka Kaziu ze swoją dzielną i wspomagająca swoje „nadwątlone wczoraj siły„ drużyną. Jest wesoło..

W takim duchu dochodzimy do schroniska na Starych Wierchach. Jest tak przyjemnie, że niektórzy nawet się opalają. Coś niecoś podjadamy ze specjałów kuchni, a wybór jest duży i smacznie gotują. Pan góral kusi oscypkami, każdy kupuje po kilka.

Ponieważ pogoda jest wspaniała, Paweł kieruje się w kierunku Rabki. Przepiękne widoki, spokojny spacer doprowadził nas do kolejnego schroniska na Maciejowej. Tu już mnóstwo ludzi i psów, bo z Rabki jest blisko i chętnych nie brakuje.

Dochodzimy do Rabki i naszym oczom ukazuje się mnóstwo domów, chyba kiedyś wczasowych, teraz w bardzo kiepskim stanie, pustostany, zaniedbane ogrody, powybijane szyby. Tego wrażenia nie zaciera nawet pięknie urządzony park, tężnia…

Czekamy na resztę grupy, która gdzieś się zawieruszyła… Ale bez obaw, nikt się nie zgubił i wesoły autobus wyrusza w dalsza drogę – do domu…

 

St. Majda - G

 

Kontakt

PTTK Oddział w Dobczycach
32-410 Dobczyce ul. Podgórska 1 
tel. 12 271-11-76; 505 451 570
WWW: pttk.dobczyce.pl, zamek.dobczyce.pl
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
webmaster: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

informacja

Szanowni Państwo powstała z przyczyn bezpieczeństwa nowa strona PTTK Oddział Dobczyce, zmienił się też szablon naszej strony i w związku z tym bardzo proszę o ew. uwagi dotyczące estetyki strony jak i jej funkcjonalności. Wszystkie informacje są skatalogowane w MENU górnym.

Polecamy

zamek dobczyce zamki gotyckie logo zamki.res.pl wirtualny zamek