Tatry

Przewodnicy PTTK zapraszają na wycieczkę w Bieszczady. Widok na połoninę Wetlińską

Data 24-25 września 2016 r. cena 250 zł (cena zawiera nocleg, obiadokolację w sobotę, śniadanie w niedzielę, posiłek w drodze powrotnej, opłatę klimatyczną, wstęp do Bieszczadzkiego Parku Narodowego, ubezpieczenie, autokar, parkingi, opiekę pilota/przewodnika)

Zgłoszenia do wyczerpania miejsc!

Wyjazd 24.09.2016 godzina 5:00 z ulicy Podgórskiej 1 w Dobczycach

Trasa pierwszy dzień ok. 5 godz.: Połonina Wetlińska – Smerek – Wetlina
Trasa drugi dzień ok. 4,5 godz.: Łopienka – Korbania – Bukowiec

Połonina Wetlińska (1255 mn.p.m.) to masyw o kilku wierzchołkach, a jego kontynuacją jest góra Smerek oddzielona przełęczą M. Orłowicza. Południowo-zachodnie stoki masywu są krótkie i stromo opadają w dolinę Wetlinki, zachodnie do doliny Prowczy i Nasiczniańskiego Potoku, natomiast północno-wschodnie przechodzą w długie grzbiety, które łagodnie opadają ku bardziej odległej dolinie Sanu.
Trasa w większości biegnie otwartym terenem wśród górskich łąk pokazując wspaniałą górską scenerię i dalekie panoramy.
Korbania (vel Patrola, Patryja 894 m n.p.m.) - szczyt w Bieszczadach Zachodnich, w Paśmie Łopiennika i Durnej jest imponującym punktem widokowym. Nadleśnictwo Baligród postawiło tu wieżę widokową by podziwiać całą panoramę m. in. Jezioro Solińskie, zaporę, Polańczyk, Myczków, Połoninę Wetlińską i Pasmo Otrytu. Wieża jest drewniana - ma 3 poziomy widokowe i solidne bariery - nawet turyści z lękiem wysokości nie powinni mieć problemu, by na nią wejść.

Uwaga!
W przypadku niepogody planujemy wariant związany ze zwiedzaniem, należy zabrać kwotę 30-40 zł/os na wstępy.
Proszę o zgłoszenia i potwierdzenia zgłoszeń wcześniejszych.
pozdrawiam :)
Maria Topa


7 sierpień 2016 - Sina - Niżne Tatry - opis trasy.


Zapraszamy na wycieczkę na Siną - szczyt w Tatrach Niżnych na Słowacji lub kąpiele w Oravicy. {zdjęcia M. Kaczor}

Data 7 sierpnia 2016 r. cena 70 zł (wstępy na baseny we własnym zakresie na cały dzień 79 zł, ulgowy 67 zł).

Zgłoszenia do wyczerpania miejsc, 

Wyjazd godzina 7:00

Trasa piesza: Dolina Demianowska (parking przy Demianowskiej Jaskini Wolności) – Sedlo Sinej – Sina. Czas przejścia 2.30 – 3 h, szlak żółty, bez trudności, łańcuchów i miejsc eksponowanych.  Wyjście z wysokości około 800 m n.p.m. na szczyt Sina 1560 m n.p.m. Powrót ze szczytu tą samą trasą.

Szczyt jest skalisty. Stromą piramidę szczytową pokrywa hala, porośnięta w lecie kobiercem kwiatów, z licznymi gatunkami wapiennymi. Szczyt Sinej dostępny jest od południa żółto znakowanym szlakiem turystycznym z Przełęczy Sinej ('Sedlo Sinej'). Z odosobnionego od innych masywów wierzchołka rozciągają się widoki nie tylko na otoczenie Doliny Demianowskiej, lecz także na Kotlinę Liptowską, Góry Choczańskie i Tatry na północy oraz na najwyższe szczyty głównego grzbietu Niżnych Tatr na południu[3].

Podajemy link opisująy co zabierać w góry. Jest tego sporo ale można wybrać dla siebie te najważniejsze nie utrujdące wędrówki.


Wycieczki, które się odbyły w 2016 roku

10 lipiec 2016 - Baraniec (niektóre zdjęcia już są udostępnione uczestnikom wycieczki) - Tatry Zachodnie - lub kąpiele w Beszeniowej,
OSOBY
(uczestnicy - wycieczki mogą się zgłaszać by zobaczyć całość fotografii w lepszej rozdzielczości za zgodą prowadzącego wycieczkę oraz autora zdjęć, Marka Kaczora) link.

Data 10 lipca 2016 r. cena 70,00 (wstępy na baseny we własnym zakresie N 14E, ulgowy 11E), zgłoszenia do wyczerpania miejsc, wyjazd godzina 6:00, Dobczyce, ul. Podgórska 1
Położenie: Tatry Zachodnie (południe) – wschodnia część,
Stopień trudności: Trudna trasa, ze stromym wejściem na Baraniec.

Punkt wypadowy i docelowy: Žiarska Dolina, przystanek SAD, parking.
Razem:  czas przejścia około 8 godz. Różnica poziomów: 1 343 m

Opis trasy: wspinaczka na trzeci najwyższy szczyt Zachodnich Tatr, z którego widać cały Liptow jak na dłoni. Ze szczytu jest świetny widok na Otargańce, Łopatę czy Jarząbczy Wierch i leżące na północy Rohacze i Trzy Kopy, a w zachodnią stronę na oddalony Siwy Wierch. 

Czasy przejścia:


19 czerwca WIELKI KRYWAŃ {zdjęcia}


Przewodnicy PTTK w Dobczycach zapraszają na wycieczkę górską na Wielki Krywań na Słowacji, najwyższy szczyt Małej Fatry, który mierzy 1709 m n.p.m. Szczyt jest doskonałym punktem widokowym. Panorama  z niego obejmuje niemal całe pasmo Małej Fatry. Przewyższenie wynosi 1000 m. Szczyt Wielkiego Krywania jest łatwo dostępny dzięki kolejce gondolowej Vrátna - Chleb z Vratnej doliny na Snilovské sedlo. Na wierzchołek prowadzi krótka ścieżka od czerwonego szlaku grzbietowego.

Cena wyciągu: góra-dół 11 E, góra – 9,50E, dół 8,50E


7-8 maj 2016 - Bańska Szczawnica

Zwiedzamy: Kammerhof - Muzeum Górnictwa, Nowy Zamek, Kołatka (klopačka - herbaciarnia), Stare Miasto, Kopalnia srebra i ołowiu - skansen. Wyjazd: 6:00, ul. Podgórska 1 Cena: 280 zł zawiera dojazd, opiekę przewodnika, wstępy do obiektów, ubezpieczenie, nocleg i śniadanie.


24 kwiecień 2016 - Pogórze Ciężkowickie

w planie: Msza św. w Sanktuarium MB Tuchowskiej, zwiedzanie szopki, przejście z Ratówek na szczyt Brzanki (536 m n.p.m), zwiedzanie Skamieniałego Miasta i Wąwozu Czarownic.


Ćwilin

Ćwilin 2016 - galeria zdjęć. Przewodnicy PTTK zapraszaja na wycieczkę na Ćwilin, w dniu 6 marca 2016 r. Wycieczka połączona z ogniskiem, produkty we własnym zakresie. Koszt 30 zł. Wyjazd godz. 8:00 - biuro PTTK ul. Podgórska 1. Zgłoszenia do wyczerpania miejsc.


Zdjęcia można oglądać wciskająć z MENU górnego o nazwie Galerie - właściwy rok


Kalkulator szlaków!

Istnieje możliwość wysłania wiadomości/pytań do PTTK poprzez formularz wiadomości.

Wycieczki z poprzednich lat!

Kontakt

PTTK Oddział w Dobczycach
32-410 Dobczyce ul. Podgórska 1 
tel. 12 271-11-76; 505 451 570
WWW: pttk.dobczyce.pl, zamek.dobczyce.pl
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
webmaster: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

informacja

Szanowni Państwo powstała z przyczyn bezpieczeństwa nowa strona PTTK Oddział Dobczyce, zmienił się też szablon naszej strony i w związku z tym bardzo proszę o ew. uwagi dotyczące estetyki strony jak i jej funkcjonalności. Wszystkie informacje są skatalogowane w MENU górnym.

Polecamy

zamek dobczyce zamki gotyckie logo zamki.res.pl wirtualny zamek